93 Rogueiro (Redondo) PES 2009
| Name | Rogueiro |
|---|---|
| Real Name | Redondo |
| ID | 67691 |
| Real ID | 2155 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
80
Defence
83
Body Balance
86
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
85
Response
76
Agility
91
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
88
Short Pass Accuracy
87
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
86
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
80
Shot Power
65
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
72
Swerve
70
Header
72
Jump
90
Technique
60
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
90
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
- Passing
- Centre
- Outside of the Boot
| Name | Rogueiro |
|---|---|
| Real Name | Redondo |
| ID | 67691 |
| Real ID | 2155 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players