68 Rojaid PES 2009
| Name | Rojaid |
|---|---|
| ID | 95711 |
| Real ID | 30175 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
55
Defence
69
Body Balance
77
Stamina
84
Top Speed
81
Acceleration
67
Response
78
Agility
81
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
78
Shot Power
65
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
70
Swerve
60
Header
68
Jump
78
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Outside of the Boot
| Name | Rojaid |
|---|---|
| ID | 95711 |
| Real ID | 30175 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
