77 Rolando Bianchi PES 2009
| Name | Rolando Bianchi |
|---|---|
| Full Name | Rolando Bianchi |
| ID | 8725 |
| Nationality | Italy |
| Club | Torino F.C. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 90 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
38
Defence
83
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
81
Acceleration
76
Response
77
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
80
Shot Power
84
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
83
Header
80
Jump
76
Technique
78
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | Rolando Bianchi |
|---|---|
| Full Name | Rolando Bianchi |
| ID | 8725 |
| Nationality | Italy |
| Club | Torino F.C. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 90 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
