75 Romaal Kultan (R. Koeman) PES 2009
| Name | Romaal Kultan |
|---|---|
| Real Name | R. Koeman |
| Full Name | Ronald Koeman |
| ID | 67915 |
| Real ID | 2379 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SWP |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
70
Defence
87
Body Balance
81
Stamina
72
Top Speed
69
Acceleration
75
Response
70
Agility
76
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
96
Long Pass Accuracy
95
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
97
Shot Power
83
Shot Technique
93
Free Kick Accuracy
75
Swerve
77
Header
78
Jump
80
Technique
90
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Passing
- Shooting from Distance
- Penalties
- Defensive Control
| Name | Romaal Kultan |
|---|---|
| Real Name | R. Koeman |
| Full Name | Ronald Koeman |
| ID | 67915 |
| Real ID | 2379 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SWP |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 81kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players