67 Roman PES 2009
| Name | Roman |
|---|---|
| ID | 38688 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
65
Defence
72
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
78
Response
76
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
78
Shot Power
60
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
69
Swerve
65
Header
76
Jump
76
Technique
63
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Roman |
|---|---|
| ID | 38688 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
