60 Romeil PES 2008
| Name | Romeil |
|---|---|
| ID | 73360 |
| Real ID | 7824 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
58
Defence
64
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
70
Acceleration
65
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
68
Shot Power
55
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
60
Swerve
61
Header
69
Jump
70
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Romeil |
|---|---|
| ID | 73360 |
| Real ID | 7824 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
