73 Room PES 2010
| Name | Room |
|---|---|
| Full Name | Eloy Room |
| ID | 38403 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
78
Body Balance
60
Stamina
67
Top Speed
66
Acceleration
81
Response
67
Agility
50
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
51
Long Pass Accuracy
55
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
73
Shot Power
40
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
43
Swerve
45
Header
76
Jump
50
Technique
53
Aggression
64
Mentality
77
GK Skills
61
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Room |
|---|---|
| Full Name | Eloy Room |
| ID | 38403 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
