71 Rosada PES 2010
| Name | Rosada |
|---|---|
| ID | 36509 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
77
Defence
83
Body Balance
82
Stamina
71
Top Speed
73
Acceleration
82
Response
69
Agility
70
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
79
Shot Power
63
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
50
Swerve
72
Header
72
Jump
76
Technique
61
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
79
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Rosada |
|---|---|
| ID | 36509 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
