73 Rosati PES 2009
| Name | Rosati |
|---|---|
| Full Name | Antonio Rosati |
| ID | 9286 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.S. Lecce |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 195cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
86
Body Balance
56
Stamina
65
Top Speed
64
Acceleration
81
Response
62
Agility
52
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
74
Shot Power
41
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
44
Swerve
45
Header
80
Jump
46
Technique
56
Aggression
70
Mentality
75
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Rosati |
|---|---|
| Full Name | Antonio Rosati |
| ID | 9286 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.S. Lecce |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 195cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
