72 Rosenior PES 2008
| Name | Rosenior |
|---|---|
| ID | 9355 |
| Nationality | England |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
60
Defence
73
Body Balance
82
Stamina
86
Top Speed
81
Acceleration
70
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
72
Header
80
Jump
75
Technique
70
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rosenior |
|---|---|
| ID | 9355 |
| Nationality | England |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
