65 Rosinei PES 2009
| Name | Rosinei |
|---|---|
| ID | 33312 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
44
Defence
72
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
74
Shot Power
69
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
66
Swerve
67
Header
69
Jump
80
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Rosinei |
|---|---|
| ID | 33312 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
