67 Roubot PES 2010
| Name | Roubot |
|---|---|
| ID | 53408 |
| Nationality | France |
| Club | C.S. Squanoer |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
43
Defence
79
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
75
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
70
Header
75
Jump
71
Technique
81
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Roubot |
|---|---|
| ID | 53408 |
| Nationality | France |
| Club | C.S. Squanoer |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
