77 Roux PES 2008
| Name | Roux |
|---|---|
| ID | 2084 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
78
Defence
82
Body Balance
63
Stamina
58
Top Speed
71
Acceleration
86
Response
70
Agility
50
Dribble Accuracy
56
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
57
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
72
Shot Power
40
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
43
Swerve
42
Header
78
Jump
59
Technique
52
Aggression
70
Mentality
78
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Roux |
|---|---|
| ID | 2084 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
