77 Rozehnal PES 2010
| Name | Rozehnal |
|---|---|
| Full Name | David Rozehnal |
| ID | 6921 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech Republic |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
82
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
77
Acceleration
80
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
77
Shot Power
62
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
62
Swerve
76
Header
72
Jump
75
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Rozehnal |
|---|---|
| Full Name | David Rozehnal |
| ID | 6921 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech Republic |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
