93 Rozerio (Romário) PES 2010
| Name | Rozerio |
|---|---|
| Real Name | Romário |
| ID | 67166 |
| Real ID | 1630 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
98
Attack
25
Defence
84
Body Balance
82
Stamina
87
Top Speed
93
Acceleration
97
Response
88
Agility
87
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
84
Shot Power
95
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
86
Header
80
Jump
91
Technique
98
Aggression
95
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- P21 Fox in the Box
- Positioning
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Rozerio |
|---|---|
| Real Name | Romário |
| ID | 67166 |
| Real ID | 1630 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players