81 Roznin PES 2008
| Name | Roznin |
|---|---|
| ID | 68329 |
| Real ID | 2793 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
44
Defence
81
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
80
Acceleration
78
Response
75
Agility
86
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
86
Shot Accuracy
79
Shot Power
83
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
80
Swerve
79
Header
78
Jump
86
Technique
88
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Scoring
- Side
| Name | Roznin |
|---|---|
| ID | 68329 |
| Real ID | 2793 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
