62 Rubén Rivera PES 2008
| Name | Rubén Rivera |
|---|---|
| ID | 36148 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
36
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
73
Agility
71
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
77
Shot Power
70
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
55
Swerve
73
Header
74
Jump
75
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rubén Rivera |
|---|---|
| ID | 36148 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
