70 Rubiales PES 2008
| Name | Rubiales |
|---|---|
| ID | 8285 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
65
Defence
76
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
75
Acceleration
67
Response
72
Agility
70
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
70
Shot Power
52
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
66
Swerve
67
Header
74
Jump
73
Technique
67
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rubiales |
|---|---|
| ID | 8285 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
