75 Rubinho PES 2008
| Name | Rubinho |
|---|---|
| ID | 36665 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Genoa |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 83 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
74
Defence
80
Body Balance
66
Stamina
58
Top Speed
70
Acceleration
85
Response
68
Agility
58
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
58
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
42
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
43
Swerve
45
Header
77
Jump
59
Technique
65
Aggression
68
Mentality
77
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rubinho |
|---|---|
| ID | 36665 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Genoa |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 83 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
