61 Rubio PES 2008
| Name | Rubio |
|---|---|
| ID | 50111 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
48
Attack
77
Defence
83
Body Balance
71
Stamina
71
Top Speed
69
Acceleration
69
Response
76
Agility
55
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
51
Shot Accuracy
77
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
63
Swerve
78
Header
75
Jump
70
Technique
65
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
- Sliding Tackle
| Name | Rubio |
|---|---|
| ID | 50111 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players