72 Rui Patrício PES 2008
| Name | Rui Patrício |
|---|---|
| Full Name | Rui Patrício |
| ID | 34868 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Sporting |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
79
Body Balance
65
Stamina
59
Top Speed
66
Acceleration
82
Response
65
Agility
56
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
44
Shot Accuracy
77
Shot Power
42
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
45
Header
79
Jump
58
Technique
64
Aggression
67
Mentality
74
GK Skills
60
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rui Patrício |
|---|---|
| Full Name | Rui Patrício |
| ID | 34868 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Sporting |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
