73 Russotto PES 2009
| Name | Russotto |
|---|---|
| ID | 34132 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
45
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
83
Top Speed
83
Acceleration
72
Response
84
Agility
83
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
74
Shot Power
75
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
74
Header
75
Jump
82
Technique
80
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Russotto |
|---|---|
| ID | 34132 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
