72 Rybus PES 2010
| Name | Rybus |
|---|---|
| Full Name | Maciej Rybus |
| ID | 40936 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
44
Defence
76
Body Balance
83
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
83
Agility
82
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
72
Swerve
67
Header
70
Jump
77
Technique
80
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Rybus |
|---|---|
| Full Name | Maciej Rybus |
| ID | 40936 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
