74 Rykun PES 2008
| Name | Rykun |
|---|---|
| ID | 30183 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
52
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
83
Shot Power
70
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
72
Jump
82
Technique
72
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rykun |
|---|---|
| ID | 30183 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
