71 S. Rocco PES 2008
| Name | S. Rocco |
|---|---|
| ID | 36715 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
75
Defence
83
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
71
Response
70
Agility
67
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
80
Shot Power
53
Shot Technique
49
Free Kick Accuracy
51
Swerve
78
Header
74
Jump
69
Technique
59
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | S. Rocco |
|---|---|
| ID | 36715 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
