67 S. Rondon PES 2010
| Name | S. Rondon |
|---|---|
| Full Name | José Salomón Rondón |
| ID | 39719 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Venezuela |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
32
Defence
82
Body Balance
71
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
71
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
75
Shot Power
73
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
71
Header
80
Jump
77
Technique
82
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | S. Rondon |
|---|---|
| Full Name | José Salomón Rondón |
| ID | 39719 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Venezuela |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 86kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
