66 S. Sahin PES 2010
| Name | S. Sahin |
|---|---|
| ID | 39229 |
| Nationality | Turkey |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
61
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
73
Shot Power
65
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
69
Swerve
70
Header
72
Jump
72
Technique
67
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | S. Sahin |
|---|---|
| ID | 39229 |
| Nationality | Turkey |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 33 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
