73 S. Veron PES 2010
| Name | S. Veron |
|---|---|
| ID | 38621 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
78
Body Balance
57
Stamina
67
Top Speed
65
Acceleration
80
Response
70
Agility
48
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
51
Long Pass Accuracy
50
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
75
Shot Power
42
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
41
Swerve
42
Header
75
Jump
50
Technique
60
Aggression
62
Mentality
76
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | S. Veron |
|---|---|
| ID | 38621 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players