64 Safari PES 2010
| Name | Safari |
|---|---|
| Full Name | Behrang Safari |
| ID | 38502 |
| Nationality | Sweden |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | Sweden |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
58
Defence
72
Body Balance
80
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
62
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
69
Swerve
66
Header
74
Jump
72
Technique
70
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Safari |
|---|---|
| Full Name | Behrang Safari |
| ID | 38502 |
| Nationality | Sweden |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | Sweden |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

