66 Saidou PES 2008
| Name | Saidou |
|---|---|
| ID | 8866 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
67
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
70
Response
76
Agility
71
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
76
Shot Power
67
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
70
Header
75
Jump
74
Technique
65
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Saidou |
|---|---|
| ID | 8866 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
