64 Sakai PES 2010
| Name | Sakai |
|---|---|
| Full Name | Gōtoku Sakai |
| ID | 39026 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
58
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
75
Agility
68
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
72
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
64
Swerve
66
Header
73
Jump
72
Technique
73
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Sakai |
|---|---|
| Full Name | Gōtoku Sakai |
| ID | 39026 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
