65 Salbeio PES 2009
| Name | Salbeio |
|---|---|
| ID | 103339 |
| Real ID | 37803 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
43
Attack
68
Defence
77
Body Balance
73
Stamina
70
Top Speed
71
Acceleration
69
Response
68
Agility
64
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
59
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
59
Long Pass Speed
51
Shot Accuracy
77
Shot Power
57
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
71
Header
74
Jump
64
Technique
53
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Salbeio |
|---|---|
| ID | 103339 |
| Real ID | 37803 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
