75 Salinavic (Salihović) PES 2010
| Name | Salinavic |
|---|---|
| Real Name | Salihović |
| ID | 95769 |
| Real ID | 30233 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
55
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
86
Shot Power
73
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
87
Swerve
70
Header
71
Jump
82
Technique
78
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S21 Super Sub
| Name | Salinavic |
|---|---|
| Real Name | Salihović |
| ID | 95769 |
| Real ID | 30233 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
