55 Salsroi PES 2010
| Name | Salsroi |
|---|---|
| ID | 103349 |
| Real ID | 37813 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
62
Defence
76
Body Balance
70
Stamina
72
Top Speed
69
Acceleration
68
Response
71
Agility
65
Dribble Accuracy
61
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
53
Swerve
75
Header
76
Jump
63
Technique
60
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Salsroi |
|---|---|
| ID | 103349 |
| Real ID | 37813 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
