84 Salt PES 2008
| Name | Salt |
|---|---|
| ID | 66573 |
| Real ID | 1037 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
90
Attack
40
Defence
86
Body Balance
82
Stamina
79
Top Speed
80
Acceleration
85
Response
80
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
81
Shot Power
85
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
93
Header
86
Jump
83
Technique
74
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Post Player
- Defensive Positioning
| Name | Salt |
|---|---|
| ID | 66573 |
| Real ID | 1037 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
