69 Sánchez PES 2008
| Name | Sánchez |
|---|---|
| Full Name | Carlos Sánchez Moreno |
| ID | 37039 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Valenciennes F.C. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
65
Defence
80
Body Balance
82
Stamina
81
Top Speed
79
Acceleration
75
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
76
Shot Power
66
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
54
Swerve
63
Header
80
Jump
75
Technique
62
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Sánchez |
|---|---|
| Full Name | Carlos Sánchez Moreno |
| ID | 37039 |
| Nationality | Colombia |
| Club | Valenciennes F.C. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
