66 Sanhueza PES 2008
| Name | Sanhueza |
|---|---|
| ID | 35436 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
70
Defence
73
Body Balance
72
Stamina
88
Top Speed
75
Acceleration
83
Response
78
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
66
Header
73
Jump
78
Technique
58
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Sanhueza |
|---|---|
| ID | 35436 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
