74 Santoz PES 2010
| Name | Santoz |
|---|---|
| ID | 67972 |
| Real ID | 2436 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
80
Defence
78
Body Balance
87
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
85
Response
76
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
80
Shot Power
65
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
65
Swerve
77
Header
80
Jump
80
Technique
81
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition
Skills
- P01 Overlapping Run
- Dribbling
| Name | Santoz |
|---|---|
| ID | 67972 |
| Real ID | 2436 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
