63 Sarazavio PES 2010
| Name | Sarazavio |
|---|---|
| ID | 53494 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
65
Defence
79
Body Balance
78
Stamina
72
Top Speed
70
Acceleration
65
Response
66
Agility
72
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
61
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
65
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
67
Swerve
75
Header
72
Jump
60
Technique
63
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Sarazavio |
|---|---|
| ID | 53494 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
