58 Sariw PES 2008
| Name | Sariw |
|---|---|
| ID | 5146 |
| Nationality | Turkey |
| Club | PES United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
80
Defence
81
Body Balance
72
Stamina
75
Top Speed
61
Acceleration
78
Response
70
Agility
62
Dribble Accuracy
60
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
74
Shot Power
74
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
56
Swerve
71
Header
68
Jump
67
Technique
56
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Sariw |
|---|---|
| ID | 5146 |
| Nationality | Turkey |
| Club | PES United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
