70 Sarmasetti PES 2010
| Name | Sarmasetti |
|---|---|
| ID | 54064 |
| Nationality | Romania |
| Club | FC Cerchizmajiu |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
56
Defence
80
Body Balance
78
Stamina
79
Top Speed
75
Acceleration
78
Response
74
Agility
78
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
81
Shot Power
71
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
68
Swerve
72
Header
70
Jump
73
Technique
80
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
4
Condition
Skills
- Playmaking
| Name | Sarmasetti |
|---|---|
| ID | 54064 |
| Nationality | Romania |
| Club | FC Cerchizmajiu |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
