67 Sauget PES 2010
| Name | Sauget |
|---|---|
| Full Name | David Sauget |
| ID | 9119 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
65
Defence
74
Body Balance
79
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
74
Response
77
Agility
70
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
71
Shot Power
55
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
51
Swerve
69
Header
80
Jump
68
Technique
67
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Sauget |
|---|---|
| Full Name | David Sauget |
| ID | 9119 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
