68 Saycikan PES 2010
| Name | Saycikan |
|---|---|
| ID | 53567 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Cantlesir Spor |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
57
Defence
68
Body Balance
80
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
70
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
73
Shot Power
66
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
64
Swerve
61
Header
73
Jump
73
Technique
69
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Saycikan |
|---|---|
| ID | 53567 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Cantlesir Spor |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
