69 Sepe PES 2010
| Name | Sepe |
|---|---|
| ID | 38889 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
75
Body Balance
63
Stamina
70
Top Speed
68
Acceleration
75
Response
71
Agility
49
Dribble Accuracy
46
Dribble Speed
48
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
45
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
71
Shot Power
46
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
47
Swerve
46
Header
77
Jump
45
Technique
60
Aggression
65
Mentality
72
GK Skills
62
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Sepe |
|---|---|
| ID | 38889 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players