75 Serdar Kulbilge PES 2008
| Name | Serdar Kulbilge |
|---|---|
| ID | 32450 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Fenerbahçe Sk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
82
Body Balance
65
Stamina
62
Top Speed
66
Acceleration
81
Response
67
Agility
54
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
55
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
78
Shot Power
40
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
41
Swerve
43
Header
76
Jump
50
Technique
62
Aggression
69
Mentality
78
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Serdar Kulbilge |
|---|---|
| ID | 32450 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Fenerbahçe Sk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
