82 Sergio Busquets PES 2010
| Name | Sergio Busquets |
|---|---|
| Full Name | Sergio Busquets |
| ID | 38568 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | Spain |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
72
Defence
82
Body Balance
83
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
73
Agility
83
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
68
Header
68
Jump
84
Technique
70
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- Centre
| Name | Sergio Busquets |
|---|---|
| Full Name | Sergio Busquets |
| ID | 38568 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | Spain |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

