71 Serpokal PES 2010
| Name | Serpokal |
|---|---|
| ID | 54157 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
34
Defence
84
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
76
Agility
82
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
78
Shot Power
73
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
67
Swerve
74
Header
73
Jump
81
Technique
80
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
1
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Serpokal |
|---|---|
| ID | 54157 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
