68 Serrano PES 2008
| Name | Serrano |
|---|---|
| ID | 35139 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
68
Defence
81
Body Balance
73
Stamina
78
Top Speed
72
Acceleration
69
Response
71
Agility
70
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
76
Shot Power
63
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
62
Swerve
70
Header
74
Jump
69
Technique
65
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Serrano |
|---|---|
| ID | 35139 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
