79 Serrano PES 2010
| Name | Serrano |
|---|---|
| ID | 9231 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
44
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
87
Top Speed
82
Acceleration
72
Response
84
Agility
82
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
81
Shot Power
67
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
65
Header
73
Jump
80
Technique
80
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
| Name | Serrano |
|---|---|
| ID | 9231 |
| Nationality | Spain |
| Club | R. Racing C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
