75 Sersky PES 2009
| Name | Sersky |
|---|---|
| ID | 103389 |
| Real ID | 37853 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
77
Defence
82
Body Balance
64
Stamina
68
Top Speed
72
Acceleration
84
Response
71
Agility
52
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
79
Shot Power
40
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
44
Swerve
50
Header
79
Jump
45
Technique
67
Aggression
69
Mentality
75
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Sersky |
|---|---|
| ID | 103389 |
| Real ID | 37853 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
